Wypożyczenie auta

Z usług wypożyczalni aut korzysta wiele osób. Jedni poszukują wypożyczenia auta na urlop czy wakacje, inni potrzebują dostać się wynajmowanym samochodem na lotnisko, a bywa i tak, że interesuje nas wypożyczenie samochodu sportowego. Jak wygląda najem krótkoterminowy aut i dla kogo skierowane są usługi wypożyczenia samochodów?

Najem krótkoterminowy auta

Mianem wynajmu krótkoterminowego określamy każdy sposób wypożyczenia samochodu, z którym związany jest krótki czas trwania umowy na najem samochodu. Popularnie rzecz ujmując – auto z wypożyczalni dostępne jest dla każdego kto chce skorzystać z takich usług, w niedługim terminie. Usługa wypożyczenia lub wynajmu samochodu dostępna jest dla niemalże każdego typu samochodów – tak aby każdy znalazł odpowiedni wóz dla siebie. W zależności od naszych potrzeb i zainteresowań możemy więc udać się do firmy, która specjalizuje się w danym typie pojazdów.

Wynajem aut używanych

Wypożyczalnie samochodów mają do dyspozycji różne rodzaje pojazdów. Niektóre z nich specjalizują się w autach używanych. Usługa ta jest przez wielu klientów poszukiwana, ponieważ samochody używane na wynajem zazwyczaj mają bardzo atrakcyjną cenę za wypożyczenie. Dodatkowo, w wielu wypadkach są to auta z małolitrażowym silnikiem, dzięki czemu ich eksploatacja w okresie wynajmu nie będzie dotkliwa w kosztach. Popularnymi modelami aut używanych będącymi dostępnymi w wypożyczalniach są małe samochody takie jak Renaul Clio, Ford Fiesta czy nieco większe jak Ford Focus VW Golf lub Opel Astra.

Samochody sportowe na wynajem

Ale nie tylko podział na auta nowe i używane jest powszechnie praktykowany. Istnieją firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów sportowych. Grupa klientów preferujący ten typ pojazdów szuka czegoś zgoła innego – nie ma być tanio, ale „dobrze” i na pewno widowiskowo. Amatorzy jazdy samochodem sportowym będą chcieli wypożyczyć takie auta jak Ford Mustang, Audi RS, BMW M4 czy także Porche Panamera lub Cayman.

Auta dostawcze vany i busy

Zdarzają się sytuacje, w których auto z wypożyczalni będzie używane jako „wół roboczy” do przeprowadzania określonego rodzaju transportu lub pracy usługowej. Duże vany lub małe busy lub ciężarowe auta dostawcze cieszą się uznaniem wśród osób planujących transport mebli, przeprowadzki a nawet i amatorskich prac budowalnych związanych z remontem mieszkania lub domu. W tych zadaniach świetnie mogą się sprawdzić samochody takie jak VW Transporter, Renault Master czy Fiat Ducato. Wynajem dostawczaka z wypożyczalni w licznych przypadkach pozwoli oszczędzić nam kilka kursów własnym samochodem osobowym, przez co zaoszczędzimy na kosztach paliwa.

Wynajem i wypożyczenie auta

Personel wypożyczalni

Przy wypożyczeniu samochodu będziemy musieli spełnić kilka formalności. Każda wypożyczalnia aut wymaga od osób chcących wynająć auto wylegitymowania się ważnym dowodem osobistym i prawem jazdy oraz zapłaty stosownej kaucji. Oprócz tego wiele z firm weryfikuje kartę debetową lub kredytową, nie raz blokując na niej środki potrzebne na ewentualne pokrycie szkód wynikających z winy wynajmującego.

Rozliczenie paliwa w autach z wypożyczalni jest dokonywane w bardzo prosty i skuteczny sposób – odbiera się auto zatankowane pod korek i w takim też stanie zwraca. Dodatkowo spisywany jest stan licznika przed i po wypożyczeniu, który weryfikowany jest przez pokładowy nadajnik GPS.

Oferta usług wypożyczenia samochodów zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych za dobę a kończy na stawkach sięgających nawet kilku tysięcy złotych (w przypadku ekskluzywnych aut sportowych). Mimo to chętnych na wypożyczenie lub najem samochodów nie brakuje. Wiele osób potrzebuje usług wypożyczenia samochodów ze względów koniecznych, a niektórzy upatrują w wypożyczonych samochodach funkcji reprezentatywnych, często związanych ze swoją własną rolą zawodową. Prestiż, z którym wiąże się poruszanie imponującym modelem samochodu dostępny jest w ofercie najmu krótkoterminowego dla właściwie każdego z nas.